عضویت در خبرنامه

سیستم پکیج همکاران

تبدیل تاریخ

ویزای توریستی و ...
زمان تحویل بستگی به سفارت کشور مقصد دارد . مدت اعتبار قیمت لطفا تماس بگیرید . مدارک

" معرفی کامل انواع ویزای کانادا و نحوه ی اخذ آن از صفر تا صد ماجرا " 

   همراه با توضیح کامل در مورد مدارک مورد نیاز و مدت زمان و قیمت 

 

 کشور کانادا جزء دومین کشور بزرگ در جهان به حساب می آید که میتوان گفت تقریبا بخش زیادی از آمریکای شمالی را به خود اشغال کرده است . با اینکه کشوربزرگ میباشد ، اما این کشور کم جمعیت ترین کشور جهان به حساب می آید . کشور کانادا یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان نیز به حساب می آید . کشور کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی میباشد .

 

 کانادا جزء کشورهای وسیع و دارای زیبای های طبیعی فراوانی می باشد. این کشور از نظر پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی با همسایه خود کشور آمریکا رقابت تنگا تنگی دارد . بهتر است که بدانید که بخش اعظم تاریخ و فرهنگ این کشور مربوط به دو کشور اروپایی، انگلیس و فرانسه میباشد که این باعث شده است ، این کشور ماهیت جدیدی به خود بگیرد .مردم کشور کانادا به طور کلی از سطح کیفیت زندگی بالایی برخوردارهستند .

با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور تنوع آب هوایی چندانی وجود ندارد و در اغلب نقاط این کشور آب و هوای کوهستانی حاکم می باشد و اکثر شهر ها این کشور دارای سرمای سخت و طاقت فرسا میباشد  و آب و هوای این کشور در فصل تابستان معتدل و مرطوب می باشد. اما به طور کلی میتوانیم بگوییم این کشور میانگین دما پایینی نسبت به سایر کشور های  آمریکایی و اروپایی دارد و جزء  کشور های سردسیر جهان به حساب می آید .

ایرانیانی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند باید مجوز اقامت موقت (ویزا) خود را قبل از حضور به خاک کشور کانادا، اخذ نمایند . ویزای اقامت موقت ، ویزا تحصیلات و ویزای کار توسط دفاتر ویزا در کشورهای آنکارا ، ابوظبی و ایروان صادر می گردد . اطلاعات دقیق را می توانید از این دفاتر یا از سایت CIC دریافت بکنید .
پیشنهاد می شود درخواست ویزایتان را یک ماه قبل از تاریخ سفرتان تنظیم نمایید . در صورتی که درخواست تان تایید شده باشد، شخص متقاضی باید برای تحویل پاسپورت خود به دفتر ویزا مراجعه نماید . شاید ویزای اقامت موقت برای شما صادر شود، اما این امر ورود به خاک کانادا برای شما تضمین نمی کند.

 

مقدمه 

کشور کانادا امروزه به یکی از بهترین و عالی ترین مقاصد برای سفر گردشگری و زندگی تبدیل شده است . لازم است که بدانید که گردشگران و مهاجران زیادی، این کشور را به عنوان یک مقصد استثنائی برای گردش، کار، تحصیل و زندگی در نظر میگرند . فرقی وجود ندارد که شما به چه هدفی به این کشور سفر میکنید چون در هر صورت شما باید ویزا دریافت نمایید . در ادامه این مطلب اطلاعات لازم و جامعی در مورد اخذ ویزا کانادا ، انواع ویزا کانادا، شرایط ها، هزینه ها و مدارک مورد نیاز و... با هم بررسی میکینم .

 

انواع ویزای کشور کانادا :

میتوانیم بگوییم که روند ویزا کشور کانادا تا حدودی پیچیده و چالش برانگیز می باشد به این علت که شامل تحقیقات و مستندات زیادی می باشد که باید ارائه گردد و مورد بررسی سفارت قرار بگیرد. کشور کانادا به مهاجران خود خیلی نیاز دارد پس اگر شما مسیر درست و صحیحی را برای مهاجرت انتخاب کنید این موضوع به سود شما تمام میشود و خیلی راحت می توانید به ویزا در خواستی خود در کانادا برسید و از تمامی مزایای فوق العاده این کشور بهرمند شوید.

 

ویزا کشور کانادا به دو دسته کلی تقسیم میشود :
1- ویزا یا روادید موقت

2- ویزا یا روادید اقامت دائم

 

ویزا های موقت کشور کانادا : 

ویزا موقتی کشور کانادا برای افرادی میباشد که مایل هستند برای تحصیل  یا تفریح به کشور کانادا بروند . اگر شما عزیزان قصد دارید برای مدت کوتاهی به این کشور سفر کنید، پیشنهاد میکنیم ویزا موقت بهترین گزینه برای شما عزیزان می باشد.

 

ویزای های تحصیلی کشور کانادا :

کشور کانادا  یکی از قویترین نظام آموزشی در جهان می باشد و همچنین یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل با شرایط فوق العاده میباشد . بهتر است که بدانید این کشور یکی از قانونمند ترین و مجهز ترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکات اخذ ویزای تحصیلی این است که شما میتوانید همراه خود خانواده و همسر خود را ببرید .

 

ویزای تحصیلی کشور کانادا شامل دو بخش میباشد :

1- دانش آموزی 

2- دانشجویی 

 

ویزای دانش آموزی کشور کانادا :

بهتر است که بدانید که آموزش برای این افراد از5 سالگی شروع میشود و تا 17 سالگی الی  18 سالگی ادامه پیدا میکند . مخارج مدارس دولتی کشور ایتالیا برای مهاجران سالانه حدود 11 تا 15 هزار دلار می باشد که در نتیجه هزینه مدارس خصوصی به مراتب بیشتر از مدارس دولتی میباشد .

 

ویزای دانشجویی کشور کانادا : 

تحصیلات دانشگاهی کشور کانادا نیز مانند سایر کشور هخا از پایان دوره دبیرستان آغاز میشود که شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. در کشور ایتالیا دانشگاه های بین المللی پشرفته زیادی وجود دارد .

 

سوپر ویزا کشور کانادا :

برای افرادی که برای مدت زمان کمی نیاز به اقامت در کشور کانادا را دارند این ویزا پیشنهاد می گردد ، این نوع از ویزا ها برایهدف های مختلفی صادر میگردد. یکی از این ویزاها مخصوص بازدید والدین و پدربزرگ و مادربزرگ از فرزندان و نوه هایشان می باشد که به این نوع  سوپر ویزا گفته می شود. این نوع ویزا مختص به ویزا های اقامت موقت میباشد .
کسانی که از این ویزا را اخذ و دریافت مینمایند مجاز به اشتغال یا ثبت نام در هر موسسه آموزشی نمیباشند ،  این افراد فقط مجاز به دیدن اقوام و بازدید از کشور می باشند و هیچ گونه مزایایی نیز شامل این دسته از اشخاص نمیگردد .

 

ویزای توریستی کشور کانادا :

زمانی که شخصی برای مدت زمان کوتاه ( کمتر از شش ماه )  به کشور کانادا سفر کنند باید ویزا موقت اخذ نمایید. این نوع ویزا بسته به دلایل شخصی اشخاص انواع مختلفی دارد.  مهم ترین نوع این ویزا، ویزا توریستی کشور کانادا می باشد. به افرادی که این ویزا را دریافت میکنند فقط اجازه به گردش و دیدن اقوام میدهند . فقط این نوع ویزا یک شرط اصلی دارد که پس پایان زمان اقامت ، کشور کانادا را ترک کرده باشند  . ( در صورت رعایت نکردن ، فرد به دادگاه کانادا منتقل میشود ) 

 

ویزای تجاری کشور کانادا :

بهتر است که بدانید در بین ویزاهای اقامت موقت کانادا، ویزایی وجود دارد که به اشخاص اجازه می دهد تا برای انجام کار با شرکت ها، در کانادا به این کشور سفر کنند. به این نوع ویزا، ویزای مشاغل تجاری گفته می شود.
کشورکانادا یک اقتصاد بسیار پیشرفته و قوی دارد . بهتر است که بدانید که ویزای نمایندگان مشاغل و نمایندگان تجارت جزء ویزای موقتی میباشد، افرادی که این نوع ویزا را اخذ نمایند فقط مدت کمی را مجاز به اقامت در این کشور میباشند ( کمتر از شش ماه ) . افرادی که این نوع ویزا را اخذ مینمایند مجاز به کار در هیچ شرکتی در کشور کانادا نمیباشند . این افراد فقط مجاز به بحث در مورد تجارت میباشند .

 

ویزای کاری کشور کانادا :

کانادا جزء کشورهای بسیار پیشرفته جهان میباشد که افرادی که در این کشور هستند دارای فرصت های زیاد  کار با  حقوق مزایا عالی میباشند . اگرشما می خواهید در کشور کانادا کار کنید ، باید مجوز کار در کانادا را داشته باشید . مجوز کار را باید از قبل از سفرتان اقدام نمایید .این برنامه به صورت همزمان در کنوسلگری کشور کانادا مورد بررسی قرار میگیرد .

 

از دو روش میتوان مجوز کار در کشور کانادا را دریافت کرد :
1- از طریق ویزاهای کاری موقت
2- از طریق ویزاهای کاری دائمی یا مهاجرتی

بهتر است که بدانید ویزای کاری موقت برای کشور کانادا دائمی نمیباشد و بسته به درخواست شما،چند ماه یا یک سال ، اعتبار دارد . به معنی این است که پس از اتمام اعتبارویزای کاری کانادا، برای تمدید آن میتوانید اقدام نمایید . حداکثر زمانی که میتوانید  با ویزا موقت در این کشور کار کنید 4 سال میباشد . 

روش دوم این ویزا به کسانی که در کانادا مهاجرت می کنند اختصاص میبابد ، زیرا این اشخاص شغل مناسبی پیدا کرده اند.

 

ویزای دائم کشور کانادا:

ویزای دائم  کشور کانادا ویزایی میباشد که به دارنده اجازه می دهد تا بطور دائم در این کشور مستقر شوند. این ویزا نیز به عنوان ویزای مهاجرتی شناخته می شوند و انواع گوناگونی را دارند.

 

دریافت اقامت با سرمایه گذاری در کشور کانادا :

این نوع ویزا و اقامت برای اشخاصی میباشد که در کشور کانادا سرمایه گذاری می کنند و باید حداقل 800000 دلار سرمایه خالص داشته باشند و دولت کشور کانادا این سرمایه گذاری را پس از مدت پنج سال بدون هیچ گونه بهره به اشخاص باز می گرداند.

 

اقامت برای استارت آپ ها در کشور کانادا :

بهتر است که بدانید که این اقامت و ویزا برای اشخاصی میباشد که در این کشور اشتغال میخواهند ایجاد کنند  و به صورت جداگانه در اقتصاد این کشور نقش دارند . این افراد باید حداقل 300000 دلار کانادا سرمایه خالص با خود داشته باشند و این افراد باید متعهد شوند که حداقل یک سوم از مشاغل کانادایی را در اختیار داشته و مدیریت نمایند ، همچنین باید تا مدت سه سال از زمان حضور خود در این کشور اشتغالزایی را حفظ نمایند .

 

ویزا تخصص افراد:

این ویزا برای افرادی است که در کار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی مهارت دارند و می توانند مشاغل خود را شروع کنند. این افراد باید به بهترین شکل مهارت خود را نشان دهند و در آن شروع به کار کنند.

 

اقامت با تکفل گرفتن افراد خانواده در کشور کانادا:

شاید برای شما جالب باشد ویزا حمایت مالی خانواده به همسران و فرزندان مختص به شهروندان کانادایی یا اقامت دائم میباشد که برای همیشه به کشور کانادا مهاجرت کنند .

 

ویزا کشور کانادا به دو روش صادر می شود:
1- ثبت نام ویزا به صورت آنلاین
2- مراجعه حضوری فرد به سفارت کشور کانادا 

 

ویزای آنلاین کشور کانادا 

اولین کاری که برای دریافت انلاین ویزا کانادا باید انجام بدهید ، ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری می باشد. پس از این که ایجاد حساب کاربری کردید میتوانید برای دریافت ویزا انلاین اقدام نمایید . پس از اینکه وارد حساب کاربری شدید باید هزینه های اخذ و دریافت ویزا را به صورت انلاین پرداخت نمایید و نکته مهمی که وجود دارد باید به صورت دقیق فرم ها تکمیل شود در صورت ناقصی هیچ گونه هزینه ای استرداد نمیشود . در آخر سایت به شما عزیزان یه شماره پیگیری میدهد که باید تا انتها مراحل نزد خود نگه دارید .
کشور کانادا تاکید دارد برای اخذ ویزا به صورت انلاین اقدام شود . این روش نسبت به حضور در سفارت هزینه کمتری دارد و همچنین پیگیری راحت تری نسبت به سفارت خانه دارد . این روش پیشنهاد مناسبی برای هموطنان ایرانی میباشد .( شما میتوانید این کار را به همکاران ما در توتک سفر بسپارید )

مراحل اصلی و مهم ثبت نام آنلاین ویزای کشور کانادا عبارتند از:

1-ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم ویزا کشور کانادا

2-  تکمیل فرم های درخواست ویزای کشور کانادا ( به صورت دقیق و صحیح )
3- پرداخت مخارج به صورت آنلاین 
4- دریافت کد پیگیری 
5- دریافت نامه انگشت نگاری
6- حضورفرد در یکی از سفارت خانه ها جهت ثبت انگشت نگاری
7- بررسی نهایی درخواست توسط سفارتخانه 
8- مراجعه حضوری به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا کشور کانادا

 

مراجعه حضوری به سفارت کشور کانادا :

 جهت اخذ ویزا به روش حضوری اولین کاری که باید صورت گیرد ، گرفتن وقت سفارت می باشد.شما عزیزان با گرفتن وقت سفارت و تکمیل کردن مدارک می توانید در کم ترین زمان ویزا مورد نظر خود را دریافت نمایید . شما عزیزان با گرفتن وقت سفارت در تاریخ و زمان مشخص، باید همراه با مدارک کامل خود به سفارت مراجعه نمایید ، پس از پرداخت هزینه ها و مراحل انگشت نگاری، باید منتظر جواب از سوی سفارت برای اخذ ویزا باشید . در صورت مثبت بودن پاسخ از سوی سفارت باید برای تحویل مراجعه نمایید .

 

واجد شرایط بودن:

اشخاصی که قصد سفر به خاک این کشور را دارند ، قبل از هر چیزی باید پیش نیازهای قانونی خاصی را ارائه نمایند که شامل موارد زیر میباشد :

1- راضی کردن و قانع کردن افسران ویزا بابت خروج از خاک کانادا پس از اتمام ویزایتان .

2- ارائه مدارک بانکی جهت نشان دادن توانایی پرداخت مخارج  خود و اعضای خانواده در طول اقامت در خاک کانادا .

3- هدف شما اشتغال به کار و یا تحصیل درخاک  کانادا بدون داشتن مجوز نباشد .

4- راضی کردن مأمورین ویزا بابت عدم ایجاد خطر امنیتی در خاک کانادا.

5- نداشتن هر گونه سابقه کیفری (شخص متقاضی گاها باید گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس بعلاوه ده دریافت نماید ).

6- ارائه گواهی سلامت (شخص متقاضی گاها باید گواهی سلامت پزشکی داشته باشد ).

7-ارائه اسناد و مدارک لازم جهت اخذ ویزا کشور کانادا 

 

مدارک مورد نیاز جهت ویزا توریستی کشور 

اشخاصی که قصد ورود به خاک کانادا را دارند ، علاوه بر تکمیل فرم درخواست ویزا ، باید مدارک زیر را نیز ارائه نمایند:

1- ارائه اصل پاسپورت جدید و قبلی تان .

2- ارائه اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن (برای هر شخص به صورت جدا)

3- در مواقعی که زن و شوهر با هم درخواست ویزا می کنند، ارائه ترجمه سند ازدواج شان الزامی می باشد.

4- تکمیل و ارائه فرم ویزا کانادا 

5- ارائه دو قطعه عکس 3-5 و 4-5 ( پس زمینه سفید ) 

6- ارائه ترجمه سند ملکی ( در صورت داشتن )

7- ارائه ترجمه مدارک شغلی افراد متقاضی

8- ارائه گردش سه ماهه آخر حساب و نامه تمکن مالی ( ترجمه شده به زبان انگلیسی همراه با مهرلاتین بانک )

9- داشتن گواهی اشتغال به تحصیل ( ترجمه شده به زبان انگلیسی )

10- ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور کانادا

11- درصورتی که افراد زیر ۱۸ سال باشند باید به همراه یکی از والدین سفر کنند یا رضایت نامه محضری از والدین داشته باشند .

 12- ارائه  کارت پایان خدمت ( ترجمه شده به زبان انگلیسی )

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کشور کانادا

1- ارائه اصل شناسنامه
2- ارائه اصل پاسپورت جهت خروج و ورود به کشور  
3- ارائه دو قطعه عکس در سایز ۳٫۵ در ۴٫۵ (پس زمینه سفید) 
4- ارائه کپی از پیشنهاد رسمی دعوت به کار 
5- ارائه کپی از تایید نهایی "مرکز خدمات کار کانادا"
6- پرداخت مخارج  تشکیل پرونده جهت  دریافت ویزای کار

 

اجازه کسب کار یا تحصیل:

افرادی که با ویزا توریستی کشور کانادا به این خاک میآیند ، حق کار و تحصیل را ندارند مگر اینکه مجوزمربوطه را دریافت نمایند . در بعضی از شرایط خاص ، مجوز لازم نمیباشد . اگر فردی قصد دارد برای مدت کمتر از شش ماه تحصیل نماید ، اخذ مجوز لازم نمیباشد . 

 

اجازه کار و تحصیل:

برای ایرانیانی که از کانادا دیدن می کنند، برای کار یا تحصیل در کشور کانادا باید واجد شرایط و دارای مجوز های لازم باشند. با این حال، در موارد خاص، این مجوزها مورد نیاز نیست. اگر بازدید کننده قصد دارد برای مدت کمتر از شش ماه تحصیل کند، مجوز مطالعه مورد نیاز نیست. بهتر است که بدانید  که طبقات خاصی از همچون : روحانیت، مأمورین دولتی خارجی و پرسنل نظامی حق کار در این کشور را ندارند .

 

نکات مهم

همسر یا فرزندانی که با شخص متقاضی مسافرت می کند، باید درخواست جداگانه ای به سفارت کانادا ارائه نمایند .
مخارج در خواست ویزا، غیر قابل استرداد و بازگشت می باشد و فقط از طریق بانک به حساب سفارت، واریز کرد و اصل رسید بانکی به همراه درخواست ویزا ارائه شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا:

 1- ارائه اصل پاسپورت‌

2- ارائه یک قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (زمینه سفید)

3- ارائه ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
4- تکمیل فرم اطلاعات فردی 
5-ارائه  نامه تمکن مالی 
6- رزرو بلیط و هتل در کانادا
7- ارائه مدرک زبان ILETS
8- ارائه ترجمه سند ملکی متقاضی 
9- ارائه گردش حساب و ترجمه رسمی آن
10-ارائه فیش واریزی هزینه تحصیلی
11-ارائه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی 
12-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اشخاص بالای ۱۸ سال
13-نامه پذیرش از سوی دانشگاه

 

ریجکت شدن ویزای کشور کانادا :

رد شدن یا ریجکت شدن ویزا کانادا می تواند برای خیلی از اشخاص بسیار ناامید کننده باشد بلکن برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را می تواند نابود کند.

ولی بعد از رد ویزا چند روش برای اینکه بتوانید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید، وجود دارد.پس از رد ویزایتان از سوی سفارت کانادا که طی نامه برای شما ارسال میگردد، اطلاعات یا عللی در مورد اینکه چرا رد شده اید وجود ندارد ولی دلایل مختلفی هست که باعث ریجکت شدن شما عزیزان میگردد.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا:

 1- عدم ارائه اسناد دقیق یا مورد نیاز 
 2- عدم ارائه منابع مالی جهت تامین هزنیه های سفر و اقامت در کشور کانادا
 3- داشتن سوابق کیفری
 4- عدم اطمینان مامورین سفارت در خصوص بازگشت فرد  به کشور مبدا 
 5- عدم اطمینان از دلیل و هدف سفر 
 6-  نداشتن سفر های خارجی الخصوص کشور های محدوده شینگن

ممکن است علل های دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به ریجکت شدن ویزا شخص شود.

 

:مرکز درخواست ویزا VFC

وی اف اس (vfs) شرکتی است که در زمینه ویزای کشور های مختلف دنیا کار میکند . وی اف اس گلوبال فقط مجاز به ارائه خدمات پشتیبانی اداری از جمله جمع آوری درخواست های ویزا و پس دادن پاسپورت ها در نامه های مهر و موم شده به متقاضیان بوده .پیشنهاد میکنم حتما مطلب وی اف اس را مطالعه نمایید .

مخارج ویزای کشور کانادا :

برای اینکه مخارج ویزا کانادا را بدانیم باید فاکتورهای گوناگونی را در نظر بگیریم و به نکات فراوانی توجه نماییم. از زمان درخواست تا مرحله آخر باید هزینه های متعددی را پرداخت نمایید که باید گغت همه اینا جر مخارج ویزا کشور کانادا میباشد .

 

معیار های اصلی مخارج برای اقامت در کانادا :

 1-مخارج بلیط رفت و برگشت برای مصاحبه
2-مخارج سفر برای اقامت در کشور سوم

3-مخارج جهت معاینات پزشکی
4-مخارج جهت وکیل و مشاور
5-مخارج جهت  شروع زندگی در کانادا
6- هزینه اخذ ویزا کانادا

 

همکاران ما در قسمت ویزا آماده مشاوره و خدمات رسانی به شما عزیزان میباشند .

021-43000443         021-88265936

 

مطالب مرتبط : 
ویزای شینگن 
VFS 
تور اقساطی 
CIC 


 

 

*
*
*
تعویض عکس
*
close button